N түрү - бул бурама муфтасы бар төмөн жана орто кубаттуулуктагы туташтыргычтардын бир түрү. N туташтыргычтары 50 Ом жана 75 Ом импедансы менен жеткиликтүү. Бурама тибиндеги муфта механизми бекем жана ишенимдүү туташууну камсыз кылат. Туташтыргычтардын стилдери ийкемдүү, шайкеш келген, жарым катуу жана гофрленген кабелдердин түрлөрү үчүн жеткиликтүү. Бул серия үчүн кысуучу жана кысуучу кабелдерди токтотуу процесстери колдонулат.
Туташтыргычтын өзгөчөлүгү жогорку ишенимдүүлүк, мыкты титирөө көрсөткүчү, мыкты механикалык жана электрдик көрсөткүчтөрү ж.б. болуп саналат. Алар радио аспаптарда, байланыш жабдууларында, микротолкундуу сыноодо жана жер үстүндөгү учуруу системасында титирөө жана жаман аба ырайынын шарттарында RF коаксиалдык кабели менен байланышта колдонулат. Жарым катуу же жарым ийкемдүү кабелди колдонуу менен, бул типтеги VSWR азаят жана жыштык 11 ГГцге чейин жетиши мүмкүн.
| Продукт | Сүрөттөмө | Бөлүктүн номери |
| 7/16 DIN түрү | 1/2 дюймдук ийкемдүү RF кабели үчүн DIN ургаачы туташтыргычы | TEL-DINF.12-RFC |
| 1/2" өтө ийкемдүү RF кабели үчүн DIN ургаачы туташтыргычы | TEL-DINF.12S-RFC | |
| 1-1/4" ийкемдүү RF кабели үчүн DIN ургаачы туташтыргычы | TEL-DINF.114-RFC | |
| 1-5/8" ийкемдүү RF кабели үчүн DIN ургаачы туташтыргычы | TEL-DINF.158-RFC | |
| 1/2" ийкемдүү RF кабели үчүн DIN аял тик бурчтуу туташтыргычы | TEL-DINFA.12-RFC | |
| 1/2" өтө ийкемдүү RF кабели үчүн DIN ургаачы тик бурчтуу туташтыргыч | TEL-DINFA.12S-RFC | |
| 1/2 дюймдук ийкемдүү RF кабели үчүн DIN эркек туташтыргычы | TEL-DINM.12-RFC | |
| 1/2" өтө ийкемдүү RF кабели үчүн DIN эркек туташтыргычы | TEL-DINM.12S-RFC | |
| 7/8" коаксиалдык RF кабели үчүн DIN ургаачы туташтыргычы | TEL-DINF.78-RFC | |
| 7/8" коаксиалдык RF кабели үчүн DIN эркек туташтыргычы | TEL-DINM.78-RFC | |
| 1-1/4" ийкемдүү RF кабели үчүн DIN эркек туташтыргычы | TEL-DINM.114-RFC | |
| N түрү | 1/2 дюймдук ийкемдүү RF кабели үчүн N ургаачы туташтыргычы | TEL-NF.12-RFC |
| 1/2" өтө ийкемдүү RF кабели үчүн N ургаачы туташтыргычы | TEL-NF.12S-RFC | |
| 1/2" ийкемдүү RF кабели үчүн N ургаачы бурчтуу туташтыргыч | TEL-NFA.12-RFC | |
| 1/2" өтө ийкемдүү RF кабели үчүн N ургаачы бурчтуу туташтыргыч | TEL-NFA.12S-RFC | |
| 1/2 дюймдук ийкемдүү RF кабели үчүн N эркек туташтыргычы | TEL-NM.12-RFC | |
| 1/2" өтө ийкемдүү RF кабели үчүн N эркек туташтыргычы | TEL-NM.12S-RFC | |
| 1/2 дюймдук ийкемдүү RF кабели үчүн N эркек бурчтуу туташтыргыч | TEL-NMA.12-RFC | |
| 1/2" өтө ийкемдүү RF кабели үчүн N эркек бурчтуу туташтыргыч | TEL-NMA.12S-RFC | |
| 4.3-10 түрү | 1/2 дюймдук ийкемдүү RF кабели үчүн 4.3-10 ургаачы туташтыргыч | TEL-4310F.12-RFC |
| 7/8" ийкемдүү RF кабели үчүн 4.3-10 ургаачы туташтыргыч | TEL-4310F.78-RFC | |
| 1/2 дюймдук ийкемдүү RF кабели үчүн 4.3-10 ургаачы тик бурчтуу туташтыргыч | TEL-4310FA.12-RFC | |
| 1/2" өтө ийкемдүү RF кабели үчүн 4.3-10 ургаачы тик бурчтуу туташтыргыч | TEL-4310FA.12S-RFC | |
| 1/2 дюймдук ийкемдүү RF кабели үчүн 4.3-10 эркек туташтыргычы | TEL-4310M.12-RFC | |
| 7/8" ийкемдүү RF кабели үчүн 4.3-10 эркек туташтыргычы | TEL-4310M.78-RFC | |
| 1/2 дюймдук ийкемдүү RF кабели үчүн 4.3-10 эркек тик бурчтуу туташтыргыч | TEL-4310MA.12-RFC | |
| 1/2" өтө ийкемдүү RF кабели үчүн 4.3-10 эркек тик бурчтуу туташтыргыч | TEL-4310MA.12S-RFC |

Модель:TEL-NM.12-RFC
Сүрөттөмө
1/2 дюймдук ийкемдүү коаксиалдык кабель үчүн N эркек туташтыргычы
| Материал жана каптоо | |
| Борбор менен байланыш | Жез / күмүш менен каптоо |
| Изолятор | PTFE |
| Корпус жана сырткы өткөргүч | Үч эритме менен капталган жез / эритме |
| Прокладка | Кремний резина |
| Электр мүнөздөмөлөрү | |
| Мүнөздөмөлөрү Импеданс | 50 Ом |
| Жыштык диапазону | DC~3 ГГц |
| Жылуулоо каршылыгы | ≥5000MΩ |
| Диэлектрикалык күч | ≥2500 В орточо квадраттык кыйммат |
| Борбордук контакт каршылыгы | ≤1.0 мΩ |
| Сырткы контактка туруктуулук | ≤1.0 мΩ |
| Киргизүү жоготуусу | ≤0.05dB@3GHz |
| VSWR | ≤1.12@3.0GHz |
| Температура диапазону | -40~85℃ |
| PIM dBc(2×20W) | ≤-160 дБк(2×20Вт) |
| Суу өткөрбөйт | IP67 |
N же 7/16 же 4310 1/2 дюймдук өтө ийкемдүү кабелди орнотуу боюнча нускамалар
Туташтыргычтын түзүлүшү: (1-сүрөт)
A. алдыңкы гайка
B. арткы гайка
C. прокладка

Кесүү өлчөмдөрү диаграммада көрсөтүлгөндөй (2-сүрөт), кесүү учурунда төмөнкүлөргө көңүл буруу керек:
1. Ички өткөргүчтүн учу кыйшайышы керек.
2. Кабелдин уч бетиндеги жез кабырчыктары жана бырыштар сыяктуу аралашмаларды кетириңиз.

Тыгыздоочу бөлүктү чогултуу: Диаграммада көрсөтүлгөндөй (3-сүрөт), тыгыздоочу бөлүктү кабелдин сырткы өткөргүчү боюнча бурап бекитиңиз.

Арткы гайканы чогултуу (3-сүрөт).

Алдыңкы жана арткы гайканы диаграммада көрсөтүлгөндөй бурап бириктириңиз (5-сүрөт).
1. Бурап бекитүүдөн мурун, о-шакекчеге майлоочу майдын катмарын сүйкөңүз.
2. Арткы гайканы жана кабельди кыймылсыз кармаңыз, негизги корпусту арткы корпуска бурап бекитиңиз. Арткы корпустун негизги корпусун ачкыч менен бурап бекитиңиз. Чогултуу аяктады.
